قدرت تفکر مثبت

 

قدرت تقکر مثبت

شکرگزاری،‌ ابراز لذت و رضایت از تمام چیزهایی است که به ما ارزانی شده است. بنابراین، با ارسال انرژی مثبت به سوی آن‏ها، مقادیر بیشتری از تمام چیزهای خوب، به‏سویمان گسیل خواهد شد.

کسی‏که برای سلامتی خود و دیگران شکرگزار باشد، سلامتی بیشتری در انتظار او خواهد بود.امکان ندارد ‏که چیزی به زندگی شما افزوده شود اگر نسبت به آنچه دارید، قدرناشناس باشید. زیرا اندیشه‏ها و احساساتی که شما در حالت ناشکریارسال می‏کنید، همه عواطف منفی هستند. چه حسادت باشد، چه ناراحتی یا نارضایتی. این عواطف منفی، خیری را که به سوی شما می‏آید، متوقف می‏کنند.

به‏عبارت دیگر، با شکرگزاری و تکرار مداوم آن، خیر و برکت به‏سوی انسان سرازیر می‏شود. هرکس شکرگزارتر است،‌ مسلماً درهای رحمت بیشتری به روی او باز خواهد شد.

اگر حس شکرگزاری در انسان وجود داشته باشد، آرامش و برکات بیشتری نیز روانه زندگی او خواهد شد.

فکر مثبت، موجب آرامش درونی، موفقیت، روابط بهتر و سلامتی بیشتر می شود. امور روزمره زندگی با تفکر مثبت بسیار راحت تر انجام می پذیرد. زندگی، امیدوارانه تر و شادتر می شود و خوشبختی و رضایت خاطر بیشتری بر زندگی حاکم خواهد شد.

تفکر مثبت مسری است. افراد پیرامون شما افکار شما را می‌گیرند و به همان ترتیب تحت تأثیر قرار می‌گیرند. در واقع،  احساسات شما به دیگران سرایت می‌کند. به خوشبختی، سلامتی و موفقیت فکر کنید. در آن صورت مردم هم شما را دوست خواهند داشت و به شما کمک می‌کنند، چراکه از نوسانات و احساساتی که از ذهن و فکر مثبت ساطع می‌شود، لذت می‌برند. برای اینکه تفکر مثبت نتایج خوبی را به بار آورد، یک سری کارهای درونی لازم است. باید ابتدا دیدگاه مثبتی به زندگی داشته باشید و در هر کاری، منتظر نتایج موفقیت آمیز باشید. در این راستا هر نوع عملکرد ضروری را برای اطمینان بخشیدن به موفقیت خود اتخاذ کنید.

تفکر مثبت تأثیرگذار، فقط تکرار واژه‌های مثبت یا اینکه مرتب به خودتان بگویید که همه چیز درست می‌شود، نیست. اگر می‌خواهید یک تحول درونی واقعی در خود ایجاد کنید، اگر می‌خواهید طرز فکر خود را تغییر دهید، اگر می‌خواهید مالک نیرویی ذهنی شوید که می‌تواند به طور سازنده و مثبت بر شما، محیط و افراد پیرامون‌تان تأثیر بگذارد، به توصیه‌های زیر توجه کنید تا قدرت تفکر مثبت خود را بهبود بخشید:

* از واژه‌های مثبت در گفت‌وگوهای درونی‌تان استفاده کنید. استفاده از واژه‌هایی مثل «من می‌توانم، این کار ممکن است.»

* گفت‌وگوهای درونی‌تان را با احساسات خوشبختی، قدرت و موفقیت همراه کنید.

* به افکار منفی اعتنا نکنید. به آرامی با کار کردن از این نوع افکار اجتناب ورزید و آن‌ها را با افکار شادی بخش و سازنده جایگزین کنید.

* در مکالمه‌های خود با افراد دیگر از واژه‌هایی که حس توانایی، قدرت خوشحالی و موفقیت را در ذهن آنان برمی‌انگیزاند، استفاده کنید.

* قبل از شروع هر کاری، به طور مشخصی در ذهن تان نتایج موفقیت آمیز آن را تجسم کنید. اگر با ایمان تمرکز کنید، مسلماً با نتایج شگرفی روبه‌رو می‌شوید.

* هر روز حداقل یک صفحه نوشته روحیه بخش بخوانید.

* با افرادی معاشرت کنید که مثبت می‌اندیشند.

* همواره پشت خود را هنگام نشستن و راه رفتن صاف نگه دارید، این کار اعتمادبه‌نفس و نیروی درونی شما را تقویت می‌کند.

* قدم بزنیدو در فعالیت‌های مختلف شرکت کنید. این کار به بهبود نگرش مثبت‌تر کمک می‌کند.

همرازان عزیز،

مثبت بیندیشید و انتظار داشته باشید که به نتایج و موقعیت‌های مطلوب دست یابید، حتی اگر اکنون زندگی شما آنطور که می‌خواهید نباشد، بعد از گذشت مدتی مشخص، دیدگاه ذهنی و شرایط زندگی‌تان تغییر خواهد کرد. وقتی می‌گویید: می توانم و انتظار موفقیت را داشته باشید، خود را با اعتماد به‌نفس‌تر و مسرورتر می‌کنید. ذهن خود را با روشنایی، خوشبختی، امید، احساس امنیت و قدرت پر کنید تا خیلی زود زندگی‌تان این مشخصات را منعکس کند.

 

همچنین ببینید

از دوزخ زندگی ات بیرون بیا

از دوزخ زندگیت بیرون بیا! کار را با بخشش خود شروع کن. شما انسان هستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر تمایل دارید از آخرین مقالات، فایلهای صوتی و تصویری سرکار خانم مهتاب علیمرادی با اطلاع شوید،‌ کافیست اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

عضویت 
شماره همراه جهت اطلاع‌رسانی توسط سامانه پیامکی می‌باشد.
close-link